Domy jako alternatywa dla mieszkań

dom

Duże lub rozwijające się miasta w Polsce masowo wyznaczają tereny pod inwestycje budowlane, które w większości przyciągają deweloperów budujących bloki mieszkalne. Niestety co raz trudniej o dogodną lokalizację w centrum miasta, więc ceny mieszkań liczone w złotówkach za metr kwadratowy szybują w górę osiągając w niektórych przypadkach nawet 8 do 10 tys. złotych za metr. Za sprawą drastycznie rosnących cen mieszkań maleje ich metraż, dlatego coraz więcej osób decyduje się, zamiast inwestować setki tysięcy złotych w małą klitkę na zakup deweloperskiego mieszkania lub podjęcie się budowy domu z własnej inicjatywy.

Dom alternatywą dla mieszkania

Dom to rozwiązanie w dzisiejszych czasach przede wszystkim tańsze i wygodniejsze. Co prawda utrzymanie domu kosztuje dość sporo, ale kiedy wszelkie naprawy i konserwacje dokonuje się na bieżąco w przeliczeniu rocznym koszty stają się dużo niższe w porównaniu z mieszkaniem o tym samym metrażu. Zwykle w takich przypadkach jesteśmy pozbawieni kosztów związanych z opłatami czynszowymi i częścią wspólną rachunków (np. oświetlenie klatki schodowej) i płacimy wyłącznie za to, co sami zużyjemy. Przy odpowiednio dopranych umowach z dostawcami energii i zadbaniu o energooszczędność zyski z tego tytułu są jeszcze wyższe.

Dodatkowo dom to zwykle dogodna i czysta lokalizacja z dala od centrum miasta, własny kawałek ogrodu, brak irytujących sąsiadów pod i nad mieszkaniem oraz przede wszystkim zawsze dostępne, prywatne miejsce parkingowe lub garaż.

Author: admin