Styl

Moda zmienna jest, to bezdyskusyjne. Style pojawiają się, odchodzą i znowu wracają po paru latach.

Siódma dekada dwudziestego wieku to, w kwestii spodni moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony wróciła w dziewiątej dekadzie dwudziestego wieku. Ponownie ostatnimi czasy tu i ówdzie można zobaczyć ów krój.

W szóstej dekadzie ubiegłego wieku popularne były bardzo wąskie i nieco za krótkie spodnie. Ta tendencja znowu była popularna w ostatnich latach. Była częścią stylu nazywanego slim, który charakteryzował się również przylegającymi marynarkami.

W czwartej dekadzie dwudziestego wieku modne były bardzo obfite marynarki i bardzo szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego trendu były garnitury w osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku i w następnej dekadzie. Natomiast spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Czwarta dekada ubiegłego stulecia to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Ta moda powróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, czyli na początku lat dwudziestych naszego stulecia znowu widać ten styl.

https://dantex-moda.pl

 

 

Author: admin