Wyposażenie, higiena i standardy toalet ogólnodostępnych

Miejsc gdzie udostępnione są sanitariaty dla ogółu jest coraz więcej. Są to kina, teatry, kluby, puby, restauracje, ale także stacje benzynowe, na których to jeszcze w latach 90-tych WC wcale nie było standardem.

Coraz lepsza jakość infrastruktury publicznej w kraju nie omija również sanitariatów ogólnodostępnych. Oczywiście i w tej dziedzinie jak nieomal w każdej dziedzinie są różne standardy. Jednakże jeżeli chodzi o wzorzec higieny w tego typu miejscach, w porównaniu do choćby lat 80-tych zeszłego wieku stan zmienił się radykalnie na korzyść. Wpływ ma na to przede wszystkim konkurencja na rynku i też to że prywatna właściciele dbają o swoją własność a to co pozostało publiczne jest poddane publicznej ocenie.

Poziom czystości konkretnego sanitariatu zależy przede wszystkim od wagi jaką do zachowania porządku przywiązuje właściciel tego konkretnego miejsca. Ubikacja zapuszczona może skutecznie zrazić konsumentów do kolejnych odwiedzin i po prostu źle świadczy o właścicielu.

W miejscach użyteczności publicznej można spotkać często toalety na bardzo wysokim poziomie, i to zarówno pod względem higieny, wyposażenia jak i całego designu.

Toalety w miejscach publicznych, takich jak chociażby stacje benzynowe, kina, galerie handlowe są bardzo często eksploatowane bardzo intensywnie, więc osoby odpowiedzialne za zachowanie czystości powinny każdego dnia doprowadzać te pomieszczenia do porządku. Zignorowanie jednego dnia widać w takim miejscu bardzo wyraźnie.

Schematyczne wyposażenie toalety publicznej to tak oczywiste elementy jak muszle klozetowe, pisuary, umywalki, dozowniki mydła w płynie, suszarki do rąk.

Różne standardy wyposażenia toalet publicznych na przykładzie suszarek do rąk

Suszarki do rąk to nader praktyczne urządzenie umożliwiające higieniczne osuszenie dłoni. Suszenie polega na oddziaływaniu odpowiednio silnego strumienia ciepłego powietrza. Uruchomienie odbywa się częstokroć na zasadzie fotokomórki – wystarczy ustawić dłonie w prawidłowym miejscu. Bywają też włączniki na guzik. Modeli suszarek do rąk jest nader mnogo, większość działa jednakże w podobny sposób – tzn.: jest jeden wylot powietrza. Spotkać można również tak zwane suszarki kieszeniowe, gdzie powietrze jest kierowane na dłonie z dwóch stron.

Jak chyba we większości rodzajów urządzeń kupić można suszarki z nieco gorszych materiałów, często plastikowe, mniej odporne na zużycie jak i te wykonane z materiałów trwalszych przykładowo z obudową metalową.

https://sanjo.pl/suszarki-do-rak-metalowe

Author: admin