Kwiaty w koszach i donicach

 

Kosze kwiatowe to oczywiście wielka ozdoba naszych tarasów i balkonów. Podwieszone donice- wypełnione kwiatami nadają miejscu ciekawy wygląd a dodatkowo umożliwiają uprawę roślin nawet w niedostępnych miejscach. 

Podwieszane na ścianach ozdobne kosze lub ceramiczne donice są świetnym uzupełnieniem idei naszego ogrodu lub altanki. Skupiają na sobie uwagę i są barwne akcenty otoczenia. Rozmieszczone na murach rozbijają monotonię i rozjaśniają fasadę budynku. Na rynku jest ogromny wybór tego rodzaju ozdób. Producenci prześcigają się w projektowaniu nowych, coraz ciekawszych wzorów. Najczęściej już na wiosnę w koszach wysadzane są petunie czy inne kolorowe kwiaty, które długo mogą upajać nasze oczy. Niektóre z roślin można uprawiać do późnej jesieni. Te odporne na mróz wytrzymują niskie temperatury i porywają swoimi barwami. 

Planując zakup kosza albo donicy, należy wziąć pod uwagę na jakiej wysokości chcemy ozdobę powiesić i dobrać odpowiednie kwiaty. Zawieszone wysoko, najlepiej obsadzić roślinami zwisającymi, natomiast donice stojące doskonale wyeksponują niskie kwiaty i pnącza. Ozdabiając nawet niewielki ogród, kolorowymi donicami możemy zapewnić sobie dodatkowe miejsca do upraw. Donice ustawione przy wejściu do domu tworzą ozdobny i przytulny akcent. 

Ważną kwestią jest ażeby w czasie upałów rośliny w koszach i donicach podlewać nawet dwa razy dziennie. Warto również do ziemi dodać jakiegoś materiału organicznego, kory, kompostu albo keramzytu, które na dłużej utrzymają wilgoć podłoża. 

Warte uwagi są donice lechuza.  

Donice lechuza

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *