Zdrowie skóry wymaga odpowiedniego odżywiania

Wolnorodnikowe uszkodzenia są w skórze, tak jak w jakiejkolwiek innej dziedzin naszego ciała. Witaminy przeciwutleniające, takie jak witamina A, C i E, są potrzebne w zapobieganiu tym uszkodzeniom.

Witaminy przeciwutleniające, takie jak witamina A, witamina C oraz witamina E, są ważne dla zdrowej skóry, ponieważ to oczywiście te witaminy są odpowiedzialne za kontrolowanie szkód, które wytwarzają wolne rodniki, produkty uboczne wytwarzania energii w organizmie i zanieczyszczenia środowiska. . Te wolne rodniki uszkadzają kolagen i elastynę, które są włóknami podtrzymującymi skórę. W ilość jak przychodzi do tegoż uszkodzenia, pojawiają się zmarszczki oraz brak młodzieńczej elastyczności. Witamina C jest niezastąpiona w produkcji kolagenu, dzięki czemu jest niezbędna dla wyglądu skóry i jej funkcji. Ostatnie badania wykazały nawet, że połączenie witamin C i E może pomóc w naprawie skóry uszkodzonej przez słońce.

Zajrzyj:Skleroterapia we Wrocławiu

Wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej. Zdrowa skóra sprawia, iż ​​wyglądamy młodziej i czujemy się piękniejsi. Oprócz kosmetycznych zalet zdrowej skóry należy wziąć pod uwagę inne korzyści zdrowotne. Nasza skóra została zaprojektowana jako bariera ochronna, która powstrzyma bakterie, wirusy oraz inne zanieczyszczenia przed dostaniem się do organizmu. Zdrowe odżywianie to świetny sposób na utrzymanie zdrowej skóry, ale dodawanie witamin i suplementów mineralnych działa jak ubezpieczenie.

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *