Jak przechowywać witaminy

Istnieją dwa podstawowe rodzaje witamin, witaminy rozpuszczalne w wodzie i witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, a sposób, w który organizm przechowuje lub nie gromadzi witamin pobranych z pożywienia, zależy od owego, jaki więc jest typ. Organizm nie może magazynować witamin rozpuszczalnych w wodzie, co oznacza, że ​​dana osoba musi codziennie uzupełniać spożycie witamin rozpuszczalnych w wodzie. Osiem witamin z grupy B i witamina C to witaminy rozpuszczalne w wodzie oraz organizm nie może magazynować zawartości tych witamin.

Nie chodzi po prostu o to, że organizm nie może przechowywać witamin rozpuszczalnych w wodzie, a także witaminy rozpuszczalne w wodzie są łatwo niszczone przez niewłaściwe przechowywanie, obchodzenie się lub gotowanie żywności zawierającej te witaminy. W szczególności istotne jest, żeby nie przegotować warzyw przez gotowanie, ponieważ witaminy rozpuszczalne w wodzie są z nich wypłukiwane, ale brak możliwości przechowywania witamin rozpuszczalnych w wodzie można przezwyciężyć przez lekkie gotowanie lub gotowanie na parze i użycie wody z owego warzywa ugotowano sosy i sosy. Ponieważ organizm nie może przechowywać witaminy C bądź innych witamin rozpuszczalnych w wodzie, znaczące jest, żeby spożywać zbilansowaną dietę z co najmniej 5 porcjami owoców oraz warzyw, żeby zapewnić organizmowi odpowiednią ilość witamin do wykorzystania w razie potrzeby, a osoba nie cierpi. z niedoboru witamin spowodowanego niezdolnością organizmu do magazynowania zawartości witamin.

Z innej strony organizm może przechowywać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Ciało będzie przechowywać zawartość witamin w komórkach tłuszczowych, by można je było zastosować w razie potrzeby, a kobieta nie musi jeść tak wielu witamin rozpuszczalnych w tłuszczach tak niejednokrotnie, jak jest toż pomieszczenie w przypadku witamin rozpuszczalnych w wodzie. Komórki tłuszczowe przechowują witaminy A, D, E oraz K, albowiem są to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach.


https://wkladki-ortopedyczne-krakow.pl/


Znaczące jest także prawidłowe przechowywanie suplementów witaminowych, żeby nie osłabić ich dobroczynnych właściwości. Najlepszym sposobem przechowywania suplementów witaminowych jest pojemnik z zakręcaną pokrywą i pozostawianie go w suchym miejscu. Przechowując suplementy witaminowe, ważne jest też, by sprawdzić, lub nie były przechowywane dłużej niż data przydatności do spożycia. Nie można zagwarantować zawartości witamin w suplementach, jeśli przechowujesz tabletki witaminowe po upływie terminu ich przydatności do spożycia.

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *