Lawenda – bajeczna roślina

Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin wywodzących się z terenu Morza Śródziemnego. Dziś jej uprawy napotkać można w niemal całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła olbrzymią popularność jako flora lecznicza. W jakich sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Jakie czynniki sprawiły, iż lawenda stała się tak popularna na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim imponujące kwiaty, które są źródłem cennych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą dobrze wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

Kwiaty na urodziny
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego sposobu na uspokojenie, tudzież ci, którym życie utrudniają bolesne skurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach ze skórą.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się świetnie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są idealnym dodatkiem do potraw mięsnych, ich obecność niejednokrotnie uwzględniają również przepisy na zupy oraz potrawy z ryb. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *