Makijaż – nieco ważnych wskazówek

Makijaż brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony rejon  i masz wrażenie, że absolutnie nie nauczysz się go odpowiednio robić? Zamiast od razu zakładać własną porażkę, rozpocznij próbować, bo to właśnie praktyka tworzy mistrza. A ów rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na niełatwy. W rzeczywistości, gdy już ogarniesz określone podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu zaledwie kilku minut – i to chociażby podczas podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednak trochę czasu na owe szkolenia. Jeżeli dzierżysz pomadę albo cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy bądź na zakupy. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyszkolić się zaznaczać ich naturalny zarys i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale nim rozpoczniesz kupowanie i próbowanie tych wszystkich wyrobów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu opanowywać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, natomiast na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest zaś tak wiele. Ciężko powiedzieć, która z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i stwierdzić, jaka technika jest dla ciebie najlepsza. Wypróbuj też rozmaite kosmetyki do brwi i nie limituj się jedynie do tradycyjnej kredki. Najprawdopodobniej znacznie fajniejszy rezultat osiągniesz w momencie, gdy pokryjesz włoski pomadą w ciemniejszym kolorze.

Barwa podkładu

Jednym z istotniejszych błędów jeżeli chodzi o makijaż jest używanie podkładu o niedopasowanej do cery barwie. Chcąc osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, należy szczególną wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po artykuł, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Nim jednak zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samodzielnie ustalić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy zasadnicze rodzaje skóry. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Najczęściej jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, więc każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Teraz winnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli jednak już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, ażeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest sprawdzać podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół mają one żółtą tonację. Świetnie zakrywają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, bowiem one jedynie podkreślą niedoskonałości naszej cery.

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *